KONST / Litografier / Färglitografier 17088005
nr 1708 8005
Ove Olson
(1903-1975), Sverige
Färglitografier, 14 st, Oramade lösa blad, "Paris". Signerad, daterad -73, modeller. Färglitografi. Bladets mått: 54x44 cm
Ove Olson, svensk målare född 1903, död 1975.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 juni 2025
kl 18:32:58
9/6 09:31:01